Ödüllü Yarışma Katılım Koşulları

Başvuru:01.02.2020 – 30.09.2020 tarihleri arasında yapılacak.
Bozdemir Gıda ve Turizm Anonim Şirketine ait From Montane Bal satışında kullanılacak olan reklam videosu için, ödüllü yarışma düzenlenmektedir.
Yarışmacılar” BAL DÖK YE FROM MONTANE” sloganı ile bal’a dair her türlü faaliyeti konu alan videolarla yarışmaya katılabilecek.
DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYENLERİN www.frommonatane.com adresinden yada BOZDEMİR A.Ş., +90 532 135 29 02 İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRLER.
ÖDÜLLER
Genel Katılım

Birincilik Ödülü : 10.000 TL
İkincilik Ödülü : 5.000 TL
Üçüncülük Ödülü : 2.000 TL

Seçici Kurul gerekli gördüğü takdirde ödüllerin her birini en fazla 3 kişiye bölüştürebilir veya ödüle değer eser bulunmaması halinde ödül vermeyebilir veya yarışma anında özendirme ödülleri verebilir.Bozdemir Gıda ve Turizm A.Ş. Yarışma koşul ve şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

KATILIM ŞARTLARI

 1. Yarışmaya seçici kurul, yarışma düzenleme kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları dışında herkes katılabilir.
 2. Yarışmada yaş sınırı yoktur, katılım ücretsizdir.
 3. Katılımcılar birden fazla video ile yarışmaya katılabilir.
 4. Yarışmaya video üzerinde herhangi bir logo veya bir başka markayı temsil eden hiçbir şey olmamalıdır. Bu şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 5. Yarışmaya gönderilecek eserlerde kullanılacak müzik, metin ve görüntülerin telif sorunu olmamalıdır.
 6. Yarışmaya katılacak videoların herhangi bir yarışmada derece (ödül ve sergileme) almamış olması gerekmektedir. Bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda, anılan fotoğrafın diğer bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, anılan ödül iptal edilir ve verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Yarışma için eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Bu yarışma kapsamında Bozdemir Gıda ve Turizm A.Ş., katılımcıların yarışma fotoğraflarıyla ilgili izin ve telif hakları konularında herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Katılım şartlarına uymayan videoların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir video konmayacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
 7. Gönderilecek videolar genel ahlak kurallarına aykırı olmamalı ve siyaset içermemelidir.
 8. Yarışmaya katılacak videolar yatay çekilmelidir
 9. Videolar WhatsApp hattı üzerinden isim-soy isim-adres bilgileri ile birlikte paylaşılacaktır. Kaynaklanan olası sorunlardan Bozdemir Gıda ve Turizm A.Ş. sorumlu olmayacaktır.
 10. Yarışmaya son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 11. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

ESERLERİN GÖNDERİLMESİ

 1. Yarışmaya başvurular www.tariminsan.com ana sayfasındaki yarışma başvurusu kısmından yönergeler takip edilerek gerçekleşecektir. Başka bir gönderim türü ( posta, e-posta, elden teslim vb. gibi ) kabul edilmeyecektir.
 2. Yarışmacılar her bir kategori için en fazla 5 (beş) fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler. Birden fazla kategoriye katılım durumunda başvuru sırasında kategori türünün seçilmesi gerekmektedir.
 3. Yarışmaya başvuru ve eser gönderimi sırasında oluşabilecek sorunlardan Tarım ve Orman Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

KULLANIM HAKLARI
Yarışma sonunda ödül ve sergileme alan eser veya eserler, bütün telif haklarıyla Bozdemir Gıda ve Turizm A.Ş. tarafından satın alınmış gibi işlem görür. Bozdemir Gıda ve Turizm A.Ş. ödül almış ya da sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde ve eğitim faaliyetlerinde afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde, İşletmenin kurumsal ve ilişkili hesaplarından dijital ve sosyal medya kullanımlarında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun (FSEK) ilgili maddelerinde belirtilen şekilde; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemek ve ödül alan eserlerin başka kamu kurumlarına ve konusu tarım ve orman olan paydaşlarına devretmek üzere herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.
Ödül veya mansiyon almaya ve yayınlanmaya değer bulunan eserler Bozdemir Gıda ve Turizm A.Ş. arşivinde kalacaktır. Bozdemir Gıda ve Turizm A.Ş. hazırlayacağı takvim, poster, albüm, katalog, afiş, dergi veya kitap kapağı, broşür, liflet, dergi, bülten, internet siteleri ve şirketimizin uygun gördüğü diğer çalışmalarda eser sahibinin ismi belirtilmek kaydıyla kullanım haklarına sahip olacaktır. Eser sahibinin isminin kullanımı videoların kullanılacağı alan büyüklüğü dikkate alınarak bazı çalışmalarda (dergi ve bülten iç sayfa kullanımı, liflet, internet sitesi vb. gibi) belirtilmeyecektir.
Ödül alan, sergilemeye değer görülen ve yarışmayı düzenleyen kurum tarafından yayınlanması uygun görülen videolar albüm olarak yayınlanacak, ayrıca çeşitli etkinlikler kapsamında sergilenecektir. Yarışmaya katılan eser sahibi belirtilen kullanım hakları için Bozdemir Gıda ve Turizm Anonim Şirketi’ne önceden izin/muvafakat name verdiğini kabul etmiş sayılır.
YARIŞMA TAKVİMİ:

Yarışma Başlangıç Tarihi : 01.02.2020
Son Katılım Tarihi : 30.09.2020
Sonuç Bildirimi Tarihi : 30.11.2020

Sonuçlar belirtilen tarihlerde, www.frommontane.com, www.instagram.com/frommontane ve 05321352902 internet adreslerinden ve yarışma sosyal medya kanallarından ilan edilecek, ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır.

SEÇİCİ KURUL

Dr.Timur BOZDEMİR

Doğan İŞCAN

Yüksel DİLMAÇ

Sertaç YALÇINKAYA

Gülşen ATEŞ

*Seçici kurul en az üç kişi ile toplanır.
*Değerlendirme toplantısı için yeterli sayıda Seçici Kurul üyesi bulunmaması halinde yeterli sayıda yedek üye çağırılabilir

Open chat
Can we help you?
Hello
How can help you ?